Nexus 6P’de beklenmedik hızlı şarj sorunu ortaya çıktı

nexus 6p

Geçtiğimiz haftalarda tanıtımı yapılan Google’ın yeni Nexus modellerinden biri olan Nexus 6P’de yer alan hızlı şarj özelliği ile ilgili çeşitli sıkıntılar yaşanmaya başladı. Nexus 6P hızlı şarj sorunu çözüldü mü, Nexus 6P özellikleri nelerdir, detaylar haberimizin devamında.

 

Daha Fazlası


1 158

Nexus 6P’de beklenmedik sorun
Google’ın çok şey beklediği Nexus modellerinden Huawei Nexus 6P modelinde sanıldığının aksine hızlı şarj özelliğinin olmadığı söylendi. Quick Charge desteği sayesinde akıllı cihazlar çok çabuk şekilde şarj edilme özelliğine sahip. Nexus 6P satın alan kullanıcılar da hızlı şarj özelliğini aktif konuma getiremeyince bir nevi gerçekler ortaya çıkmış oldu.

Nexus 6P’de hızlı şarj özelliği var mı?
Öncelikle telefonda bulunan özellikleri tekrardan hatırlayacak olursak; 5.7 inçlik Quad HD Ekrana sahip olan telefonda Snapdragon 810 işlemciye yer verilmiş. Adreno 430 grafik işlemcisinin yer aldığı Nexus 6P’de 3 GB RAM, 32 – 64 – 128 GB dahili hafıza seçenekleri bulunuyor.

Telefonun teknik özelliklerine bakacak olursak; Qualcomm Quick Charge özelliği ile birlikte gelen telefonun bu özelliği Google tarafından aktif konuma getirilmemiş. Google’ın neden böyle bir hamlede bulunduğuyla ilgili olarak net bir bilgi bulunmuyor.

Google tarafından devre dışı bırakılan Quick Charge özelliğinin kısa süre içinde özelleştirilen romlar ile birlikte yeniden cihazda kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri