Instagram’dan bomba özellik geliyor

instagram logo

Dünya genelinde milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan fotoğraf paylaşım platformu Instagram’a yepyeni bir özellik daha geliyor. Instagram’ın yeni özellikleri nelerdir, detaylar haberimizin devamında.

 

Instagram’a dikkat çeken yenilikler geliyor

Daha Fazlası


1 127

2012 yılında Facebook tarafından satın alınan Instagram, reklam alanında hizmetlerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Apple cihazlarına yönelik reklam çalışmalarını yürüten uygulama, iPhone 6s ve 6s Plus ile birlikte gelen 3D Touch özelliği üzerinde çalışmalarını yürütüyor. Bunun dışında şimdilik ülkemizde hizmet vermeyen Apple Pay için de çalışmalarını devam ettiren Instagram, uygulama içindeki satın almaları artırmayı hedefliyor.

 

Bu yeni özellikle birlikte Instagram, iPhone’larda bulunan 3D Touch özelliği sayesinde kullanıcıların reklamlara tıklayarak reklam ile etkileşim içinde olmasını hedefliyor. Reklamlarla etkileşime geçen kullanıcılar, karşılarına çıkacak olan Apple Pay ile dilerse satın alma işlemi gerçekleştirebilecek.

 

Instagram cephesinden konuyla ilgili test çalışmaları yaptığı reddedilse de, mobil ticaret ve reklamlar konusunda yakın takipte olduğunu gizlemiyor. Eğer Instagram, Apple Pay destekli reklam özelliğini hayata geçirecek olursa uygulama üzerinden yalnızca parmak izi kullanılarak alışveriş yapılabilecek. 3D Touch özelliğini kullanarak reklama tıklayan kullanıcılar, karşılarına çıkacak olan ekrandan daha fazla ürünü görüntüleme şansına sahip olacaklar.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri