Apple Watch’tan çok önemli başarı

apple watch akıllı saat

Apple Watch, akıllı saat sektörünün zirvesine yerleşmiş durumda. Araştırma firması Canalys’in yapmış olduğu açıklamada Apple Watch, 24 Nisan’da satışa sunulmasından bu yana dünya genelinde 7 milyon ünite dağıtımı ile ciddi anlamda bir başarıya adını yazdırdı. Yalnızca iki çeyreği kapsayan bu rakam, Canalys’in araştırmalarına göre sektördeki diğer tüm satıcıların geçmiş beş çeyrekteki satışlarının toplamından daha fazlasına tekamül ediyor.

 

Hemen belirtelim Apple Watch’ın satış rakamlarıyla ilgili olarak Apple cephesinden şimdilik resmi bir açıklama gelmedi. Apple Watch, gelişmekte olan giyilebilir teknoloji kategorisinin en önde gelen ürünlerinden biri ve sektörde Samsung, Motorola ve LG gibi büyük rakipler ile kıyasıya mücadele içinde. Canalys’in açıklamalarına göre Apple’ın akıllı saat sektöründeki liderliği, tasarım başarısı, donanım-yazılım uyumluluğu ve marka çekiciliği başta olmak üzere birçok konu başlığını içeriyor.

Daha Fazlası


1 182

apple watch 2

 

Konuyla ilgili bir diğer önemli soru ise Apple Watch’ın yılbaşına kadar satış rakamlarının ne olacağı yönünde. Apple, özellikle kullanıcıların yoğun alışveriş yaptıkları yılbaşı döneminde Fossil ve Tag Heuer gibi ilk kez akıllı saatlerini satışa çıkaracak olan üst segment saat üreticilerinin rekabeti ile karşı karşıya kalabilir. Apple, saatlerinin daha fazla dikkat çekmesi için yeni renkler ve kordon seçeneklerini beraberinde getirirken WatchOS 2 güncellemesi sayesinde saat daha güçlü özelliklere sahip oldu.

 

Geçtiğimiz çeyrek dönemde Apple, 300.000’i aşan dağıtım yapan tek akıllı saat üreticisi olmayı başardı. Pebble, Pebble Time Steel’in de yardımı sayesinde bu süre zarfında 200.000’in üzerinde akıllı saat dağıtımı yapmayı başarırken, sektörün bir diğer önemli firması Samsung’un Gear dağıtımları için Canalys cephesinden herhangi bir sayı belirtilmedi.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri