Emojiler için tasarlanan klavye Emoji Keyboard – Emoji Keyboard satış fiyatları

emoji klavye 2

Daha Fazlası


1 182

Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde akıllı telefonlar hayatımızda önemli bir yere sahip. Akıllı telefonlar ile birlikte hayatımıza giren Emoji kavramı günlük mesajlaşmalarda oldukça sık kullanılan bir simge. Bunu fırsata çevirmek isteyen çeşitli firmalar, farklı bir Emoji Yazım deneyimi sunan klavye geliştirdi. 3 farklı modeli satışa sunulan klavye ile ilgili detaylar haberimizin devamında.

 

Yepyeni emojiler hayatımıza girdi

Mobil cihazlarda mesajlaşırken fazlaca kullanılan emojiler gün geçtikçe popülerliğini artırmaya devam ediyor. Bu durumun farkında olan çeşitli üreticiler de yayınlamış oldukları güncellemelerin içine yepyeni Emoji karakterleri ekliyor. Bu durum iOS 9.1 güncellemesi ile Apple kullanıcılarına sunuldu ve güncelleme ile birlikte 184 yeni Emoji karakteri kullanıcıların beğenisine sunulmuştu.

 

Bu alanda benzer bir hamle bu kez Google cephesinden geldi. Geçtiğimiz günlerde yayınlanmış olan habere göre, Android yöneticilerinden olan Hiroshi Lockheimer, Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada Android için yeni Emoji karakterleri üzerinde çalıştıklarını belirtti. WhatsApp, Messenger gibi mesajlaşma uygulamaları başta olmak üzere pek çok platformda emojilerden yararlandığımız bir gerçek.

emoji

Android ve iOS işletim sistemli cihazlar da standart veya üçüncü Parti klavyelerin pek çoğunda emojiler karşımıza çıkıyor. Fakat klavye üzerinde görünmüyor,emojilere ulaşmak için klavye üzerinde çeşitli tuşlara basmanız gerekiyor ya da farklı bir bölüme geçiş yapmak gerekiyor. Karşımıza o kadar çok emoji çıkıyor ki bu bölümde bile çeşitli kategorilere ayrıldığını görüyoruz.

 

Eğer ortadaki bu durum kafanızı karıştırıyor ya da kullanmak istediğiniz zaman emojiyi bulmakta zorlanıyorsanız Emojiworks adlı şirket tarafından geliştirilen Emoji Klavyesi tam size göre. Standard, Plus ve Pro olmak üzere üç değişik modelde satışa çıkan Emoji klavye,  Windows 10, Mac ve İOS 9 işletim sistemleri ile uyumlu olarak çalışıyor. Bluetooth aracılığıyla bağlanan klavye üzerinden çeşit çeşit emojiler bulunuyor.

Emoji Klavye satış fiyatları

Emoji klavye fiyatlandırması ise şu şekilde:

  • 47 Emoji karaktere sahip klavye 80 dolar
  • 94 Emoji karaktere sahip klavye 90 dolar
  • 120 Emoji karaktere sahip klavye 100 dolar

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri