Android 8 yılı geride bıraktı – Dünden bugüne Android

android

Cep telefonları, akıllı telefonlar, farklı işletim sistemleri derken zaman çok çabuk geçti gitti. Bundan tam 8 sene önce teknoloji dünyasına giriş yapan Google’ın mobil işletim sistemi olan Android, bugün itibariyle 8. Yılını kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyor. Her ne kadar hayatımıza sanki dün girmiş gibi olsa da Android, bundan 8 yıl önce geliştirildi.

 

Daha Fazlası


1 64

Sanki birkaç sene önce çıkmış gibi hissettiğimiz Android, 8 senelik geçmişine çeşitli versiyon değişikliğine giderek en son halini geçtiğimiz ay içinde tanıtımı yapılan Android 6.0 Marshmallow’a geçiş yaptı. Hemen belirtelim, Android 6.0 Marshmallow tüm Android cihazlarda şimdilik yüzde 0.3’lük kullanıma erişim sağladı. Bunun sebebi ise Nexus modeller haricindeki cihazlar için şimdilik Marshmallow güncellemesinin gelmemiş olmasını söyleyebiliriz.

android 2

Google’ın 8 sene önce mobil cihazlara yönelik geliştirmiş olduğu Android işletim sistemi, günümüzde mobil cihazlar arasında kullanılan en yaygın ve aynı zamanda en büyük işletim sistemi olma özelliğine sahip.  Günümüzde kendi başına bir marka olmayı başaran Android, aynı zamanda yüklenmiş olduğu cihazlara da kendi ismini vererek farklı markalardaki cihazların bile Android olarak anılmasını sağlamış oldu.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri