Samsung Galaxy S6 Edge’de açık mı var?

samsung galaxy s6 edge

Samsung Galaxy S6 Edge’de güvenlik açığı mı var, Galaxy S6 Edge’de ne gibi sorunlar var, Galaxy S6 Edge’de sorunlar çözüldü mü, detaylar haberimizin devamında.

 

Telefonda görülen açıklardan bazıları

 

Daha Fazlası


1 158

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung, yeni model akıllı telefonu Galaxy S6 Edge’de güvenlik açığı olduğu iddia edildi. Google’ın güvenlik takımı tarafından ortaya çıkarılan tabloya göre Galaxy S6 Edge’ye eklenen kodların sistem izni alarak dosyalar oluşturmaya, kullanıcıların e-postalarını ele geçirmeye, kernel üzerinde kod çalıştırmaya ve yetkisi olmayan uygulamaları yetkilendirme gibi çeşitli alanlarda toplam 11 adet açık bulduklarını belirttiler.

Google’ın güvenlik araştırmacıları, pek çok sayıda ciddi sorunu ortaya çıkardıklarını ifade ederken, telefonun güvenlik önlemlerinin zaman zaman kendilerini yavaşlattığını da belirttiler. Araştırmacıların yapmış olduğu açıklamalara göre telefonun en zayıf alanları cihaz sürücüleri ve medya işleme alanları.

Google güvenlik araştırmacılarının yapmış oldukları bu deneyin amacı, Android işletim sistemli cihazlara entegre edilen güvenlik mekanizmalarının üreticiler tarafından eklenmiş olan kodlarda yer alan açıklıkları hangi ölçüde engellediklerini görmek için bu deneyin yapıldığı belirtildi.

Android cihazlarda varsayılan olarak bulunan SELinux (savunma mekanizması), araştırmacıların beyanına göre telefona yapılacak saldırıları gğçleştiriyor. Ancak ortaya çıkarılan açıklardan 3 tanesi, SELinux’u kapatma imkanı sunuyor ve bundan dolayı SELinux bir anda devre dışı kalmış oluyor.

Ortaya çıkarılan açıklardan 3 tanesi hariç diğerleri Samsung’a bildirildikten sonra Google’ın üç aylık süresi içinde düzeltilmiş olarak bulunuyor. Geriye kalan üç açığın ise ciddi sıkıntılar yaratabilecek açıklar olmadığı belirtiliyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri