iPhone 6c nasıl olacak?

Apple’ın uzun zamandan beri beklenen plastik gövdeli iPhone 6C modelini daha tanıtmadı. Yeni gelen iddialara göre iPhone 6C’nin 2016 yılında çıkacağı konuşuluyor.

Uygun fiyata satışa sunulması beklenen, ancak pek de uygun fiyata satılmayacağı anlaşılan plastik iPhone, en son 2013 yılında iPhone 5C olarak kullanıcılarıyla buluşmuştu. Apple’ın içinde kaynakları bulunan KGI analisti Ming-Chi Kuo’nun yapmış olduğu açıklamada, telefonun iPhone 5s’ten daha iyi özelliklere sahip olacağını ve 4 inçlik ekran kullanacağını belirtti.

Mutlaka Okuyun:iPhone 6s ve 6s Plus Ne Zaman Satışa Çıkacak? iPhone 6s Satış Fiyatı

Daha Fazlası


1 158

Bilindiği gibi Kuo, daha önce iPhone ile ilgili yapmış olduğu tahminlerinde isabet sağlamasıyla tanınan bir isim. O yüzden bu iddiaların da doğru çıkma ihtimali bulunuyor. Kuo, Apple’ın daha küçük boyutlara sahip iPhone’a ihtiyacı olduğunu ve Apple’ın bu ihtiyacı önümüzdeki yıl çözeceğini iddia etti.

Kuo’ya göre telefonun toplu üretimi, 2016’nın ilk yarısında başlayacak. Buna göre iPhone 6C, 7 modeliyle birlikte Eylül ayında tanıtılabilir. Ayrıca telefonda A9 işlemcinin kullanılacağı iddia edildi.

iPhone 7C’de arka bölümünün arka yüzünün metal olabileceği, fakat üst segment modellere oranla daha uygun fiyatla satışa sunulacağı belirtiliyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri