Samsung Galaxy S7 12 megapiksele geri mi dönüyor?

 

samsung kamera

Samsung Galaxy S7 modelinde kaç Megapiksellik kamera kullanılacak, soruları şimdiden gündemi meşgul etmeye başladı bile. Gelen bilgilere göre Samsung,  Galaxy S7 modelinde 16MP çözünürlük kamera yerine 12MP kamera kullanmayı düşünebilir.

 

Daha Fazlası


1 158

Güney Koreli firmanın bu yıl pek çok başarı yakaladığı Galaxy S6 modeli gelişmiş özellikleriyle karşımıza çıkmıştı. Exynos 7420 çipseti ile en iyiler arasında kendisine yer bulan cihazın 16 Megapiksel çözünürlükteki kamerası da günümüzdeki en iyi akıllı telefon kameralarından biri olarak  dikkatleri çekmeyi başarıyor.

 

Ancak yeni ortaya atılan iddialara göre Galaxy S7 modelinde kamerada 20MP ya da daha yüksek çözünürlüğe çıkması beklenirken bu kez yükseltmek yerine ilginç bir biçimde 12 Megapiksel’e düşeceği söyleniyor. Bunun sebebi olarak ise sensör boyutunu büyüterek mevcut kameradan çok daha yüksek kalitede fotoğraflar çekmek olacak.

 

Bu konuda örnek verecek olursak iPhone 6 modelinde 8 Megapiksel kamera kullanılmasına rağmen kullanılan sensör ve yazılımsal destek sayesinde 20 Megapiksellik telefonlara bile kafa tutabilme gücüne sahipti. iPhone 6S modeliyle birlikte kamerasını 12MP’e yükselten Apple, bu çözünürlükle bile Samsung, HTC, Sony gibi telefonların kameralarıyla bile rahatlıkla kıyaslanabiliyor. Yani Samsung’un megapiksel küçültülmesiyle fotoğraf kalitesinde herhangi bir düşüş olmayacak.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri