Facebook alışveriş dönemini başlatıyor

facebook yeni özellik

Dünya genelinde milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan Facebook kendini her geçen gün hızla geliştirmeye devam ediyor. Facebook bugünlerde gözünü alışveriş sektörüne dikmiş durumda. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ve ekibinin yetenekleri kendi alanları dışında yaniliğe oldukça müsait olduğunu söyleyebiliriz. Yeni geliştirilecek olan uygulama sayesinde Facebook kullanıcıları bulundukları bölgede ürün alıp satabilmesine olanak sağlayacak olan Local Market ismindeki yeni bir özellik şimdiden test aşamasına başladı.

 

Daha Fazlası


1 22

Eğer bu uygulama hayata geçirilecek olursa Facebook eBay, Amazon ve diğer alışveriş siteleri ile rakip haline gelebilecek. Ancak sonuçlar olumsuz gerçekleşecek olursa bu özellik daha hayata geçirilmeden sonlandırılmış olacak. Facebook’un bu yeni özelliği alınan ve satılan ürünlerin olduğu yerel Facebook grupları üzerine kurulacak gibi görünüyor. Bundan dolayı gelişmiş arama özellikleriyle bu sayfalara rahatlıkla erişim sağlanabilmesi dışında yeni bir özellik olduğu söylenemez.

 

Test aşamasında olan özellik müzik, emlak, giyim, güzellik gibi çeşitli kategorilerin bulunduğu Local Market, aktif olarak hayata geçirilecek olursa kullanıcıların durum güncellemeleri ve fotoğraf paylaşmalarının dışında Facebook uygulamasını telefonlarında bulundurmak için güçlü bir nedenleri daha olacak. Bakalım Facebook’un bu yeni özelliği hayata ne zaman geçirilecek? Konuyla ilgili yeni gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri