Blackberry Priv son telefon olabilir

Bir zamanların en önemli telefon firmalarının başında gelen Blackberry, ilerleyen zamanlarda telefon üretimini tamamen durdurabilir. Bir süredir gündemi meşgul eden bu gelişmelerle ilgili detaylar haberimizin devamında.

 

BlackBerry’nin uzun zamandan beri beklenen Android işletim sistemli telefonu Priv, şirketin telefon üretimini tamamen durdurmadan önceki son cihazı olabilir. Kanadalı firmaya CEO olarak atanan John Chen’in göreve geldiğinden beri çeşitli yeni telefonlar tanıtıldı ancak hiçbiri şirketin telefon sektöründeki kötü gidişine dur diyemedi.

Daha Fazlası


1 158

 

John Chan defalarca yapmış olduğu açıklamalarda, kâr elde edemezlerse telefon sektöründen çekileceklerini belirtmişti. BlackBerry’nin yeni modeli Priv, Android işletim sistemine sahip olmasının yanı sıra, BlackBerry’nin saygın güvenlik ve verimlilik özelliklerine de sahip. Blackberry Priv, kullanıcıların kişisel bilgilerini ve verilerini korumayı amaçlayan bir uygulamaya sahip. Ayrıca dokunmatik ekranın alt bölümünden aşağıya doğru kayarak açılan bir de fiziksel klavyeye sahip.

 

Küresel akıllı telefon piyasasında yüzde 1’den daha az paya sahip olan BlackBerry, daha çok yazılım satışlarına odaklanmayı hedefliyor. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir konferansta açıklamalarda bulunan John Chen, kâr elde edecekleri bir sürece girilmezse, firmanın önümüzdeki yıldan itibaren telefon sektöründen çekileceğini yineledi. Hemen hatırlatalım, şirketin bu yıl içinde yüzde 32’lik bir kaybı bulunuyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri