Huawei Mate 8 ne zaman çıkacak? Huawei Mate 8 özellikleri nelerdir?

huawei mate 8

Huawei Mate 8 özellikleri nelerdir, Huawei Mate 8 ne zaman çıkacak, Huawei Mate 8 satış fiyatı nedir, Huawei Mate 8 ile ilgili detaylı bilgiler haberimizin devamında.

 

Akıllı telefon sektörünün hızla yükselen firmalarından biri olan Huawei, yeni amiral gemisi modeli olan Mate 8’i kasım ayı içinde tanıtacağını açıkladı. Mate 8’de Kirin işlemci kullanacağını açıklayan Huawei yetkilileri, 26 Kasım tarihinde düzenlenecek olan etkinlikle ilgili görselleri paylaşmaya başladı. Özellikle 8 rakamına yapılan vurgu dikkatlerden kaçmazken, Kirin etkinlik davetiyesindeki devre çizimlerine de son derece benzediğini söyleyebiliriz.

 

Daha Fazlası


1 158

Huawei Mate 8 Dikkat Çeken Özellikler

Telefonda kullanılması beklenen Kirin 950 işlemci ile ilgili olarak şimdilik net bir bilgi bulunmasa da beklentilerin bu yönde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Hatta Kirin 950 işlemci, 4 adet Coretx-A53 ve 4 adet Cortex-A72 çekirdeğinden oluşacağı bile söyleniyor. Yine telefonda yer alması beklenen diğer özelliklerden de bahsedecek olursak; Mali T880 grafik birimi, çift kanal LPDDR4 desteği, 2K ekran çözünürlüğü, Kirin 950 işlemci, 4 GB’lık RAM, metal kasa gibi özelliklerle birlikte gelmesi bekleniyor.

 

Huawei Mate 8 Çıkış Tarihi

26 Kasım’da düzenlenecek olan etkinlikte tanıtılması beklenen telefonun Aralık ya da Ocak ayından itibaren raflardaki yerini alması bekleniyor. Telefonun satış fiyatıyla ilgili olarak şimdilik net bir bilgi bulunmazken, yeni gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri