Windows 10’dan Büyük Başarı

windows 10

Dünyanın en önemli yazılım firması Microsoft, 29 Temmuz tarihinde yayınlamış olduğu Windows 10, bugün itibariyle 120 milyonun üzerinde bilgisayara yüklendiği açıklandı.

 

Piyasaya sunulduğu ilk günden bu yana geçen 3 aylık süre zarfında Windows 10, 120 milyondan fazla çeşitli cihazlara yüklendiği bildirildi. Bu ay başında düzenlenen Surface Pro 4 ve Surface Book tanıtım etkinliğinde 110 milyon civarında olan sayı, 10 milyon daha artarak 120 milyon barajına ulaştı.

Daha Fazlası


1 182

 

Her ne kadar 120 milyon sayısı resmi bir sonuç olmasa da Winbeta isimli şirket, haberi Microsoft’un sağlam kaynaklarından aldığını söylüyor. Windows 10 ile üç yıl içinde milyar barajını aşmak isteyen Microsoft, yeni işletim sistemini Xbox oyun konsolları ve Nesnelerin İnterneti kavramını kapsayacak biçimde genişletmeyi planlayan Microsoft’un bu düşüncesi oldukça mantıklı gözüktüğünü söyleyebiliriz.

 

Windows 10 için yapılan yorumlar şimdilik olumlu olsa da uzun vadeli düşünüldüğünde çeşitli kusurlarının olduğunu da söylemek mümkün. Bu konuda çalışmalar yürüten Microsoft, bu ay içinde yayınlayacak olduğu güncelleme ile bu sorunları ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri