Dünyanın İlk Windows 10 İşletim Sistemli Televizyonu

windows 10 tv

Dünyanın en önemli yazılım şirketlerinin başında gelen Microsoft, işletim sistemi Windows ile hayatımızda önemli bir yere sahip. Günlük hayatta hem bilgisayar başında hem de akıllı telefonlarda karşımıza çıkan Windows, yakın zaman içinde televizyonlarımızda bizlere eşlik edebilir. Çünkü bunun önünde herhangi bir engel bulunmuyor.

Hindistan merkezli Videocon adındaki şirket, tanıtımını yeni yaptığı ‘Dünyanın ilk hibrit Windows 10’lu LED TV’ olma özelliğini taşıyan modeliyle tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Videocon, bu çalışmasında Microsoft ile ortaklaşa hareket ederken LED TV’ler, 32 ve 40 inçlik iki farklı seçenekle birlikte geliyor. Televizyonların Windows 10 işletim sistemini çalıştırma özelliğine sahip olduğunu belirtelim.

 

Daha Fazlası


1 182

Televizyonun Dikkat Çeken Özellikleri

‘Tek dokunuşla bilgisayar, tek dokunuşla televizyon’ olma özelliğine sahip olan Videocon’un Windows işletim sistemli televizyonu, Full HD çözünürlüğe sahip bir panelin arkasında, 2 GB’lık RAM ve 16 GB’lık dahili depolama alanı bulunuyor. Bunun dışında 128 GB’a kadar hafıza kartı desteği de sunan televizyonda; HDMI, Wi-Fi gibi olmazsa olmaz bağlantıların da bulunduğu televizyonlar,  Windows 10 işletim sisteminin haricinde Microsoft Office’i de bünyesinde bulunduruyor.

 

Televizyonların Satış Fiyatı

Windows 10 işletim sistemli televizyonların satış fiyatlarından bahsedecek olursak; 32 inçlik model 610 dolar, 40 inçlik model ise 810 dolardan satışa sunulacak.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri