LG’de İşler Yolunda Gitmiyor – LG’de Beklenmedik Zarar

lg logo

Akıllı telefon sektörünün önemli firmalarından olan LG, ülkemizde de fazlasıyla rağbet gören bir telefon olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle G serisi modellerle adından söz ettiren LG, 3. çeyrek raporlarını açıkladı. Her ne kadar rağbet gören modelleri piyasaya sunsa da mobil sektörde beklentilerin oldukça uzağında kalmışa benziyor.

 

LG’de İşler Yolunda Gitmiyor

Ülkemizde gerek akıllı telefon gerekse mobil sektörde oldukça rağbet gören modellerden biri olan LG, yayınlamış olduğu üçüncü çeyrek finansal raporlarında mobil sektörde zarar etmesi dikkatlerden kaçmıyor.

 

Daha Fazlası


1 158

LG’nin Günlük Zararı 750 Bin Dolar’a Dayandı

2015 yılında 14.1 milyon akıllı telefon satış rakamına ulaşan LG, geçtiğimiz seneye oranla yüzde 3’lük düşüş yaşadığı görülüyor. Bu satıştan elde edilen 3.33 milyar dolarlık gelir, LG’nin günlük ortalama 750 bin dolar zarar etmesini engelleyememişe benziyor.

 

LG V10 Beklentilerin Uzağında Kaldı

Geçtiğimiz haftalarda Kore’de raflardaki yerini alan ve Snapdragon 808 işlemci, 4GB RAM, 16 Megapiksel 4K video kayıt özellikli kameraya sahip olan LG V10’da beklentilerin uzağında kalmış durumda. LG V10, Kore’de en çok satılan akıllı telefonlar sıralamasına kendisine 15. sırada yer bulabilmiş. Son olarak geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan Nexus 5X’in LG için kurtarıcı olup olmayacağını zaman içinde öğrenmiş olacağız.


 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri