HTC One A9 Özellikleri Ve Satış Fiyatı

 

htc

Akıllı telefon sektöründe her ne kadar rakiplerinden biraz geri kalmış olsa da adından söz ettirmeyi başaran HTC, geliştirmiş olduğu yeni amiral gemisi modeli One A9’dan oldukça umutlu. Telefonla ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. One M9 ve One M9 Plus modellerinin satışlarında beklentilerin altında kalan HTC, bazı fabrikalarını kapatma kararı almış, bundan dolayı çalışanlarının yüzde 15’lik kesimini işten çıkarmak zorunda kalmıştı.

 

HTC One A9 ile yeniden adından söz ettirmek isteyen firmanın yeni modeli, iPhone 6’ya benzerliğiyle dikkat çekiyor. HTC One A9’un MediaTek imzalı Helio X20 SoC ile gelmesi ve 3 GB RAM’e sahip olacağı iddia edildi. 5.5 inçlik ekranla gelmesi beklenen telefonun ne zaman çıkacağı konusunda şimdilik net bir bilgi bulunmuyor.

Daha Fazlası


1 158

 

HTC One A9’un Dikkat Çeken Özellikleri

HTC One A9 modelinde beklenen özelliklerden bahsedecek olursak, 10 çekirdekli MediaTek Helio X20 işlemci, 3 GB’lık RAM, 5.5 inçlik ve Full HD çözünürlükte ekran özellikleriyle birlikte gelmesi bekleniyor.

 

HTC One A9 Satış Fiyatı

İlk olarak Çin pazarında satışa sunulacak telefonun daha sonra Amerika’da satışa sunulacak. Telefonun satış fiyatının 475 ile 625 dolar arasında olması beklenirken ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı konusunda şimdilik net bir bilgi bulunmuyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri