Sony Xperia Z5 Dikkat Çeken Özellikleri Ve Satış Fiyatı

sony

Japonya’nın önde gelen teknoloji firmalarından Sony, bu yıl tanıtmış olduğu yeni Xperia modelleri olan Z5, Z5 Compact ve Z5 Premium ile adından söz ettireceğinin sinyallerini vermeye başladı. Geçtiğimiz haftalarda DxOMark tarafından yapılan testlere göre Sony Xperia Z5, en iyi kameraya sahip telefon seçildi.

 

Sony’nin yeni Xperia modellerini ne zaman satışa sunacağı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük merakla bekleniyor. Telefonlarla ilgili İngiltere’de hareketli günler yaşandı. İngiltere kaynaklı Carphone Warehouse sitesi, Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact modellerini internet üzerinden satışa sundu ve böylelikle telefonların satış fiyatlarıyla ilgili az çok bilgi sahibi olduk.

Daha Fazlası


1 158

 

Sony Xperia Z5’in Dikkat Çeken Özellikleri ve Beklenen Satış Fiyatı

Sony Xperia Z5’in özelliklerinden bahsedecek olursak; 5.2 inç büyüklüğe ve Full HD görüntüye sahip ekran, Qualcomm Snpadragon 810 yonga seti, 32 GB dahili depolama alanı, 3 GB RAM, 5.1 Megapiksel ön, 23 Megapiksel arka kamera özelliklerine sahip olarak gelen Sony Xperia Z5, İngiltere pazarında 550 Pound’tan internet üzerinden satışa sunuldu. Bu fiyat üzerinden tahminde bulunacak olursak Sony Xperia Z5’in Türkiye satış fiyatının vergilerle birlikte en az 3.000 lira civarında olacağı tahmin ediliyor.
xperia z5 compact

Sony Xperia Z5 Compact’ın Dikkat Çeken Özellikleri ve Beklenen Satış Fiyatı

Sony Xperia Z5 Compact’ın özelliklerinden bahsedecek olursak; 4.6 inç büyüklüğe sahip 720p çözünürlükte ekran, Qualcomm Snapdragon 810 yonga seti, 32 GB dahili depolama alanı, 3 GB RAM, 5.1 Megapiksel ön, 23 Megapiksel arka kamera özelliklerine sahip olarak gelen Sony Xperia Z5 Compact, İngiltere pazarında 450 Pound’tan internet üzerinden satışa sunuldu. Bu fiyat üzerinden telefonun ülkemizdeki satış fiyatının 2.500 lira civarında olması bekleniyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri