iPad Pro İle İlgili Flaş Gelişme

apple ipad pro

Teknolojinin önemli firmalarından biri olan Apple, piyasaya sunmuş olduğu 12.9 inçlik ekrana sahip iPad Pro’nun beklentilerin çok altında kaldığına dair çeşitli raporlar yayınlandı. Bundaki en önemli etkenin ise iPad Pro için uygulanan fiyat politikası olduğu iddia edildi.

 

Bilindiği gibi Apple, ilk defa 9.7 inçlik ekrandan büyük bir tablet bilgisayarı geçtiğimiz eylül ayında tanıtımını yapmıştı. 12.9 inçlik ekranıyla önümüzdeki kasım ayından itibaren raflardaki yerini alacak olan iPad Pro için belirlenen satış fiyatı aralığı ise 799 – 1.079 Dolar arası. Apple Pencil ile birlikte satışa sunulacak olan cihaz için kalemi almak isteyen kullanıcılar ise 99 Dolar daha ödemek zorunda olacak. Ayrıca tabletle birlikte klavye aksesuarı da satışa sunulacak. Smart Keyboard adı verilen klavyenin satış fiyatı ise 169 Dolar olarak belirlenmiş.

 

iPad Pro’nun Fiyatı Düşündürüyor

Daha Fazlası


1 182

Eğer iPad Pro’yu aksesuara gerek duymadan satın almak isterseniz performans olarak kullanıcılarını memnun edecektir. Ancak aksesuarlarla birlikte satın alındığında ciddi anlamda iş istasyonuna dönüşebilir. Özellikle kurumsal alanda tasarımcıların ilgisini çekmesi beklenen tabletin nedense beklenen etkiyi yaratmadığı düşünülüyor.

ipad pro

 

Bazı iddialara göre bireysel ve kurumsal kullanıcılar, iPad Pro için belirlenen fiyat politikasından pekte memnun değil. Aksesuarsız satın alındığında fiyatı neredeyse iyi donanımlı dizüstü bilgisayar fiyatına denk gelen tablet, satış rakamlarında Apple’ın beklentilerinin altında kalabilir. Bu durumun farkında olan Apple, ilerleyen günlerde fiyat konusunda indirime gidebileceği konuşuluyor.

 

iPad Pro Türkiye Satış Fiyatı

iPad Pro’nun ülkemizdeki satış fiyatının vergilerler birlikte 3.500 TL’yi geçmesi bekleniyor. Eğer aksesuarlarla birlikte satın almak isterseniz ödemeniz gereken tutar 4.000 TL civarında olacağı tahmin ediliyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri