Facebook’tan Yeni Bildirim Özelliği

facebook bildirim özelliği

Dünya genelinde milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan Facebook, yeni özelliklerini tanıtmaya devam ediyor. Neredeyse her ay yeni bir özelliğini kullanıcılarıyla buluşturan Facebook’un son özelliği ‘Bildirimler’ bölümüyle ilgili. Buna göre yeni özellikle birlikte ‘Bildirimler’ bölümünün yerini kullanımı daha kolay ve daha işe yarayan bir sistem getirileceği belirtildi.

Daha Fazlası


1 22

Değişmesi beklenen ‘Bildirimler’ özelliği geçtiğimiz aylarda Mashable adlı haber sitesi tarafından incelenmiş ve yazarların aktardığına göre yenilenen sistem küçük pencerelerle kullanıcılara o gün için önemli olan durumları bildirecekti. Facebook tarafından bugün birkaç görselle tanıtılan yeni özelliğinin bir önceki sürümünden pek bir farkının olmadığını söyleyebiliriz. Yeni özellikle birlikte bildirim penceresi daha detaylı hale getirilmiş. Yeni bildirim özelliğine ‘kart’ adını veren Facebook, kullanıcılarının yeni sistemden bıkmaması için çeşitli kart seçeneklerini eklediklerini belirtti.

Yeni bildirim özelliğinde 15 farklı kart bulunduğunu açıklayan Facebook Ürün Yöneticisi Keith Peiris, kartların işlevleriyle ilgili olarak; kullanıcılarını kartları daha çok kullandırmayı ve bunun karşılığını da vermeyi hedeflediğini ifade etti. Kartlar sayesinde Facebook kullanıcılarının ilgisini çeken durumlardan anında haberdar olacağını belirten Keith Peiris, örnek olarak tuttuğu takımın maçı olan kullanıcının maç günü bildirim alacağını ifade etti.
Facebook’un yeni özelliği akıllı telefonlarda bulunan ‘Takvim’ uygulamasının sunmuş olduğu özellikleri kullanıcılarına sunacak. Bunun için kullanıcıların kişisel bilgilerini paylaşması gerekecek. Bu özelliğin hem Android hem de İOS işletim sistemli cihazlarda birkaç hafta içinde kullanılmaya başlanacağı belirtildi. Bakalım Facebook’un yeni özelliği kullanıcılarını ne kadar memnun edecek?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri