Facebook Neden Yavaş? Facebook Kapandı Mı?

facebook erisim

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, dün akşamdan itibaren pek çok kullanıcıda oldukça yavaşlamış durumda ve erişim neredeyse imkansız hale geldi. Facebook’a erişimin kısıtlanması ve giriş yapılamaması akıllara acaba Facebook’a erişim engeli mi getirildi sorusunu getirdi.

Facebook’a Erişim Engellendi Mi?

Daha Fazlası


1 22

Akıllara gelen bu sorulardan sonra konuyla ilgili açıklama yapan Erişim Sağlayıcıları Birliği Genel Sekreteri Bülent Kent, Facebook ya da Twitter’ın kapatılmasının söz konusu olmadığını ifade etti. Kent tarafından yapılan açıklamada Ankara’da meydana gelen patlamayla ilişkin görüntülerin Facebook’tan kaldırılmasıyla ilgili herhangi bir mahkeme kararının olmadığını belirtti.

Facebook Neden Yavaşladı?

Bazı Facebook kullanıcıları yavaşlamanın dün Ankara’da yaşanan terör olayıyla bağlantılı olduğunu düşünüyor. Buna göre gerek Gsm şirketleri gerekse internet sağlayıcı firmalar, Facebook üzerinden şiddet içerikli paylaşımların yapılmaması için bilinçli olarak yavaşlatılabilmiş olacağını düşünüyor.

Facebook’a girişler halen ya çok yavaş ya da kullanılamayacak kadar bağlantı zayıf. Bülent Kent tarafından yapılan açıklamada dünkü patlamayla ilgili Facebook’ta paylaşılan görüntülerin kaldırılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını ve herhangi bir mahkeme kararının olmadığını ifade etti. Yani Facebook’a ya da Twitter’a erişimin engellenmesi gibi bir durum söz konusu değil.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri