Samsung Galaxy S7 Ne Zaman Çıkacak? İşte Detaylar

samsung galaxy s7

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 2016 yılına bomba gibi girmeye hazırlanıyor. Yeni nesil amiral gemisi modeli Galaxy S7’yi satışa sunacak olan Samsung, yeni modelle birlikte pek çok yeni özelliği beraberinde getirecek. Bu özelliklerden kullanıcılar için en dikkat çekici olanı hiç şüphesiz batarya alanında yapılması beklenen yenilikler olacak.

Samsung Galaxy S7 Ne Gibi Özelliklerle Gelecek?

Bilindiği gibi Samsung, batarya ömrünü artırmak için çeşitli çalışmalar yürütüyor. Eğer bu çalışmalar beklendiği gibi gerçekleşirse pil ömrünün 2 kata kadar çıkarılması mümkün olacak. Bu amaç doğrultusunda silikon bazlı anottan yararlanan Samsung, pil üzerine ince bir tabaka şeklinde grafen yerleştirerek batarya ömrünü uzatmayı hedefliyor.

Daha Fazlası


1 158

Eğer bu çalışmalar başarı ile sonuçlanırsa yeni model Samsung cihazlarda en dikkat çeken özellik pil ömrü olacak diyebiliriz. Çünkü ortalama 12 saatlik pil ömrü sunan telefonların pil ömrü 21 saate kadar dayanabilecek. Şimdilik Ar-Ge aşamasında olan projenin ne zaman hayata geçeceği konusunda tahmin yürütmek çok zor.

Samsung, Galaxy S7 modeline yeni bataryayı yetiştirir mi bilinmez ama telefonun üst düzey özelliklerle gelmesi bekleniyor. Samsung Galaxy S7’de yer alması beklenen özelliklerden bahsedecek olursak; 16 Megapiksel kamera, 4K Ultra HD video kayıt özelliği, telefona uyumlu sanal gerçeklik gözlüğü, 3840x2160p çözünürlüğe sahip Ultra HD Super AMOLED Ekran gibi özelliklerle gelmesi bekleniyor.

Samsung Galaxy S7 Ne Zaman Çıkacak?

Bu konuda çeşitli iddialar bulunuyor. Güney Koreli firmanın telefonun tanıtımını 2016 yılının ilk ayında yapıp, Şubat ayında da satışa sunacağı iddia edildi. Konuyla ilgili yeni gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri