FIFA 16 Mı Pes 2016 Mı? İşte En Çok Satan Oyunlar

fifa 16

Daha Fazlası


1 58

Oyun severler tarafından uzunca bir süre merakla beklenen oyun FIFA 16, geçtiğimiz ay raflardaki yerini almıştı. Pek çok yeniliği beraberinde getiren FIFA 16, bu kategorideki ezeli rakibi PES 2016’yı satış rakamlarında geride bırakmayı başardı.

Hiç şüphesiz son yılların en çok tercih edilen futbol oyunlarının başında gelen FIFA serisi, son oyunu FIFA 16 ile birlikte çıtayı yine yükseltmeyi başardı. Almış olduğu yüksek inceleme puanlarını satış rakamlarına yansıtmayı başaran oyun, birçok bölgede haftanın en çok satılan oyunu listesinde zirveyi yine kimseye bırakmadı.

fifa ronaldo

 

Bu hafta yayınlanan listede zirveleri kimseye bırakmazken, en büyük rakibi olan PES 2016 ise ilk 10 arasına girmeyi başaramadı. Oyun dünyasının merkezi bölgelerinden biri olarak kabul edilen İngiltere’de art arda ikinci defa haftanın en çok satan oyunu olma başarısını gösteren FIFA 16, bu yılki sürümünde yüzde yüz Türkçe dil desteği ve Türkiye Süper Ligi ile ülkemizde de oldukça yoğun şekilde talep gördü.

 

Haftanın En Çok Satan Oyunları

Haftanın en çok satan oyunları listesine bakacak olursak; ilk sırada FIFA 16 yer alırken, ikinci sırada LEGO Dimensions, üçüncü sırada ise NBA 2K16 yer aldı. Listede ilk 10’da yer alan oyunlar ise şu şekilde:

  1. FIFA16
  2. LEGO Dimensions
  3. NBA 2K16
  4. Destiny: The Taken King
  5. Forza Motorsport 6
  6. Animal Crossing: Happy Home Designer
  7. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
  8. Skylanders Superchargers
  9. Grand Theft Auto V
  10. Mad Max

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri