Android 6.0 Yayınlandı – Android 6.0 İle Gelen Özellikler

android marshmallow

Son dönemlerde akıllı telefon sektörüne ciddi yatırımlar yapan Google, bunun meyvelerini fazlasıyla toplamaya başladı. Google’ın uzun zamandan beri merakla beklenen yeni  işletim sistemi Android 6.0 (Marshmallow), dün akşam itibariyle kullanıcılarıyla buluştu. Akıllı telefonlara yeni bir soluk katması beklenen Android Marshmallow, pek çok yeni özelliği de beraberinde getiriyor.

Hangi Modeller Android Marshmallow’a Geçecek?

Beklenen tarihte kullanıcılarla buluşan Android Marshmallow, ilk etapta Nexus 5, Nexus 6, Nexus 7 ve Nexus 9 modelleri yararlanabilecek. İlerleyen günlerde diğer modeller de yeni sürüme geçiş yapacak.

Android 6.0 İle Gelen Yenilikler

Daha Fazlası


1 64

Android’in yeni sürümü, yeni özellikleri de beraberinde getiriyor. Bu özelliklerin bazılarından kısaca bahsedelim.

Uygulamalar Arası Geçiş: Yeni güncelleme ile birlikte uygulamalar arasındaki geçiş daha hızlı ve rahat konuma getirilmiş.

Android Pay Sistemi: İlk kez Apple tarafından geliştirilen mobil ödeme sistemi, Android’in yeni sürümüyle birlikte kullanıcılarla buluşacak.

Geliştirilen Parmak İzi Okuyucusu: Android cihazlarda görülen en büyük sorunlardan biri olduğu söylenen parmak izi okuyucu sorunu, yeni sürümle birlikte geliştirilerek internet alışverişlerinde parmak izi kullanımını mümkün kılması bekleniyor.

Daha Uzun Ömürlü Şarj: Belki de kullanıcıları en çok sevindirecek özellik, şarj ömrünün iki kata kadar çıkmasını söyleyebiliriz. (Umarız bu özellik beklentileri karşılar)

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri