iPhone 6s Alacaklara Kötü Haber

Akıllı telefon sektörünün en önde gelen firmalarından biri olan Apple, geçtiğimiz ay yeni iPhone modelleri 6s ve 6s Plus’ın tanıtımını yapmıştı. Satışa sunulduğu ülkelerde ilk haftada satış rekorlarını kıran yeni model iPhone’lar 16 Ekim’den itibaren ülkemizde de satışa sunulacak. Ancak telefonla ilgili bazı kullanıcılardan can sıkan yorumlar gelmeye devam ediyor.

Telefonu satın alan kullanıcılar forum sitelerinde, iPhone 6s’in zaman zaman kendiliğinden kapandığı şeklinde paylaşımlarda bulundu. Paylaşılan bilgilere göre telefon, herhangi bir durumla bağlı olmadan durduk yere kapanabiliyor. Bu konuda şikayetlerini dile getiren kullanıcıların buluştukları platform ise Reddit iPhone forumu, MacRumors forumu ve Apple destek forumu. Aynı sorundan muzdarip olan kullanıcıların beyanına göre; cihazları şarjda iken ya da değilken durduk yere kapandığını ifade ediyorlar.

Daha Fazlası


1 158

Şikayet edenlerin büyük bir kısmı iPhone 6s ve 6s Plus kullanıcısı, fakat aralarında 5s kullananlar da bulunuyor. Kimi kullanıcılar ise son gelen İOS 9.0.2 güncellemesi ile birlikte sorunun çözülüp çözülmediğini test etmeye başladığını belirtiyorlar. Telefonu kapanan kullanıcılar, yeniden açmak için Home ve güç tuşunu aynı anda basmaları gerektiğini söylüyor. Kimi kullanıcılarda görülen bu sorunun donanımsal mı yazılımsal mı olduğu şimdilik bilinmiyor.

Son gelen güncellemelerle birlikte başta ekran kilidi açığı olmak üzere bazı sorunlar ortadan kaldırılmıştı. Konuyla ilgili Apple cephesinden şimdilik herhangi bir açıklama yapılmazken gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri