Dünyanın En Çok Satılan Telefonu Hangisi? İşte Ayrıntılar

en cok satılan telefon

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte akıllı telefonlar hayatımızda oldukça önemli bir yere sahip olmaya başladı. Pek çok farklı firma, her yıl değişik modellerini piyasaya sunarak her bütçeye uygun cihazları kullanıcılarla buluşturuyor. Durum böyle olunca rekabet en üst düzeyde oluyor ve kullanıcıların karşısına çeşitli seçenekler çıkıyor.

Artık telefonların adı cep telefonu olmaktan çıktı ve akıllı telefon adıyla anılmaya başlandı. Piyasadaki en iyi markalar şüphesiz Apple ve Samsung. Apple’ın iPhone modelleri, Samsung’un Galaxy modelleri her yıl milyonlarca satış rakamına ulaşıyor. Peki dünyada en çok satılan telefon hangisi? Bu sorunun cevabı sizleri şaşırtabilir, çünkü dünyada en çok satılan telefon akıllı değil.

Daha Fazlası


1 158

nokia 1100

 

Dünyada En Çok Satılan Telefon

Resmi olarak yayınlanan rakamlara göre dünyada en çok satılan telefon modeli bir döneme damga vurmayı başaran Nokia’nın 1100 modeli. Bu model şimdiye kadar 250 milyon adeti geçen satış rakamına ulaşmış. Listenin ikinci sırasında ise yine Nokia’nın bir diğer modeli 1110 yer alıyor. Bu rakamlar günümüz telefonları için çok yüksek rakamlar. Çünkü günümüzde çeşitliliğin artmasından dolayı 50 milyon satış rakamına ulaşan modeller bile kendini başarılı sayıyor. Bakalım ilerde 250 milyon barajı yeniden kırılabilecek mi?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri