Skype’a Anlık Çeviri Özelliği Geldi

skype çeviri

Dünya genelinde milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan ve kullanıcılarına herhangi bir ücret ödemeden görüntülü görüşme yapmalarına ve mesajlaşmalarına olanak sağlayan Skype, yabancı dil engelini ortadan kaldırmak için gerçek zamanlı ve sesli anında çeviri yapabilme özelliğine sahip olan Skype Translator uygulamasını kullanıcılarıyla buluşturmuştu. Deneme sürecinin tamamlandığı bu özelliğin masaüstü versiyonu da getirildi.

Skype kullanıcılarının birbiriyle ücretsiz görüşmelerini sağlayan program, Skype Translator özelliği ile yabancı dil problemini ortadan kaldırmıştı. Anlık çeviri yapma özelliğine sahip olan Translator; Almanca, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca ve Mandarin dilinde konuşulanları anında çevirirken, 50 farklı dilde de yazılı metinleri çevirme özelliğine sahip.

Daha Fazlası


1 182

Skype Translator Nasıl Kullanılır?

Özellikle öğrenciler ve iş hayatında çalışanlarına büyük kolaylıklar sağlayacak olan Skype’ın gerçek zamanlı çeviri özellinin kullanımı da oldukça basit. Kullanıcı adına tıkladıktan sonra sağ bölümde bulunan arama yapma simgesinin altında çıkan çeviri sekmesine tıklayıp dil seçimini yapmak gerekiyor. Buradan dili seçtikten sonra farklı dili konuşan iki kişi kolaylıkla yazışmalarına devam edebiliyor. Yazışma ekranından görüntülü ekrana geçildiğinde de ekstradan bir işlem yapmak gerekmiyor.

Windows için Skype çeviri özelliğinin önümüzdeki günlerde aktif olması bekleniyor. Eğer sizler de Skype’ın bu özelliğinden faydalanmak isterseniz, güncellemeleri takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri