Samsung Galaxy S7 Hangi Özelliklerle Gelecek?

galaxy s7

Akıllı telefon sektörünün en önde gelen firmalarından biri olan Samsung, önümüzdeki yıl piyasaya sunacağı amiral gemisi modeli Galaxy S7 ile ilgili iddialar şimdiden teknoloji gündeminde yer edinmeye başladı. Son gelen iddialara göre Samsung’un yeni modelinde hangi işlemciyi kullanacağını kararlaştırdığı yönünde.

Çin kaynaklı teknoloji sitesinde yer alan haberlere göre Samsung, Galaxy S7 modelinde Qualcomm Snapdragon 820 işlemciyi kullanacağı iddia edildi. Daha önce yer alan iddialara göre firmanın Exynos 8890 işlemci ile Qualcomm Snapdragon 820 arasında tercih yapmakta zorlandığı şeklindeydi. Tercihini Snapdragon 820’den yana kullanan Samsung’un bu kararı almasında hız, ısınma ve performans kriterlerini dikkate aldığı belirtildi.

Daha Fazlası


1 158

snapdragon 820

 

Samsung Galaxy S7 Ne Zaman Çıkacak?
Samsung, Galaxy S7 modelini Şubat ayında tanıtması ve Mart ayında da satışa sunması bekleniyor. Özellikle son dönemlerde Samsung’da görülen düşüş göz önüne alındığında Galaxy S7 modeli yeniden çıkış için oldukça önem arz etmeye başladı. Qualcomm cephesinde de Snapdragon 820 işlemci, yeni bir dönüm noktası olması bekleniyor. Bilindiği gibi Snapdragon 810’da görülen ısınma sorununa bir türlü çözüm getirilememişti.

Snapdragon 820, Kryo adı verilen dört çekirdeğe sahip. Şimdilik frekans hızları belli değil ancak Adreno 530 GPU’nun kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Hem Samsung hem de Qualcomm, yeni modellerinden oldukça umutlu. Telefonun satış fiyatıyla ilgili olarak şimdilik herhangi bir iddia bile yapılmazken yeni gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri