Sony Xperia Z5 ve Z5 Compact Özellikleri ve Satış Fiyatları

XPERİA

Akıllı telefon sektörünün önemli firmalarından biri olan Sony, IFA 2015 Fuarı’nda tanıtmış olduğu Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Premium modelleriyle adından söz ettirmeyi başarmıştı. Hatta DxOMark testlerine göre en iyi kameraya sahip akıllı telefon Xperia Z5 modeli seçilmişti. (Bu haberimizi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz)

Sony’nin oldukça iddialı olan yeni modellerinin tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ne zaman satışa çıkacağı merakla beklenirken, telefonla ilgili İngiltere’de sıcak gelişmeler yaşandı. Carphone Warehouse sitesi tarafından satışa sunulan Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact modellerinin satış fiyatıyla ilgili az çok bilgi sahibi olduk.

 

Sony Xperia Z5 Özellikleri Ve Satış Fiyatı

Telefonun özelliklerini yeniden hatırlayacak olursak; 5.2 inç büyüklüğünde Full HD Ekran, Snapdragon 810 işlemci, 3 GB’lık RAM, 32 GB’lık dahili hafıza, 23 Megapiksellik arka, 5.1 Megapiksellik ön kamera özellikleriyle gelen Xperia Z5,  İngiltere’de 550 Pound’tan satışa sunuldu. Bu fiyatı baz alacak olursak Xperia Z5’in ülkemizdeki satış fiyatının toplamda en az 3.000 TL (vergiler de dahil) civarı bir rakama satılması beklenebilir.

Daha Fazlası


1 158

xperia compact

 

Sony Xperia Z5 Compact Özellikleri ve Satış Fiyatı

Z5 Compact’ın özelliklerini hatırlayacak olursak; 4.6 inç büyüklüğünde 720p ekran, Snapdragon 810 işlemci, 3 GB’lık RAM, 32 GB’lık dahili hafıza, 23 Megapiksellik arka, 5.1 Megapiksellik ön kamera özellikleriyle gelen Z5 Compact, İngiltere’de 450 Pound’tan satışa sunuldu. Telefonun ülkemizdeki satış fiyatının ise vergiler de dahil 2.500 TL civarında olması beklenebilir.

Sony Xperia Z5 ve  Z5 Compact Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Bu konuyla ilgili kesin bir bilgi bulunmasa da, telefonların bu ay içinde Avrupa pazarına açılacağı ve ülkemizde de satışa sunulacağı iddia ediliyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri