En İyi Kameraya Sahip Telefonlar

xperia z5

Akıllı telefon sektörünün önde gelen firmalarından biri olan Sony’nin IFA 2015 Fuarı’nda tanıtmış olduğu modeli Xperia Z5, kamera performansı ile DxOMark listesinde zirvede yer aldı.

Akıllı telefon sektörü hızla gelişmeye devam ederken farklı modellerin kamera özellikleri de üst düzey performans sunmaya devam ediyor. Geniş açıya ve büyük sensörlere sahip kameralar sayesinde başta arka kameralar olmak üzere, ön kameralar da kullanıcılarını memnun edecek düzeyde performans sergiliyor.

Farklı Modellerin Kamera Özellikleri

Daha Fazlası


1 158

Farklı modellerin kamera özelliklerine bakacak olursak; Samsung Galaxy S6 ve Galaxy Note 5’te 16 Megapiksellik kameralar kullanılırken, Apple’ın yeni telefonları iPhone 6s ve 6s Plus’ta 12 Megapiksellik kameraya yer verilmiş. LG G4 modelinde 16, HTC One M9 modelinde ise 20 Megapiksellik kameraya yer verilmiş.

Sony ise geçtiğimiz Nisan ve Mayıs ayında piyasaya sunmuş olduğu Xperia Z4/Z3+ modellerinde 20.7 Megapiksellik kameraya yer verirken, Eylül ayında tanıtılan Xperia Z5 modelinde ise 23 Megapiksellik kamerayla geldi. Z5’in kamerasında LED flaş özelliği, 4K video kayıt yapma özelliği, 1/2.3” sensör boyutu özellikleriyle gelen telefonda ayrıca 5X Clear Image Zoom özelliği de bulunuyor.

DxOMark En İyi Kameralar Listesi

DxOMark, farklı modellerle fotoğraf ve video çekimi yaparak en iyiler listesi hazırladı. Yayınlanan listeye göre Xperia Z5, 23 Megapiksellik kamerayla listenin zirvesinde yer almayı başardı. 87 puanla listenin zirvesinde yer alan Sony Xperia Z5’i 86 puanla Samsung Galaxy S6 Edge takip ederken, listenin üçüncü sırasında Google’ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı Nexus 6P, dördüncü sırada ise LG G4 yer aldı.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri