Twitter’ın Yeni Özelliği Dikkat Çekiyor

twitter yeni özellik

Dünya genelinde milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan mikroblog sitesi Twitter, her geçen gün yenilenen özellikleriyle kendini geliştirmeye devam ediyor. Twitter çalışanlarının üzerinde çalışmalarını yürüttüğü son yenilik ise, pek çok kullanıcının dert yandığı mesaj karakter sınırlaması ile ilgili.

Amerikan teknoblog sitesi Recode’da yer alan habere göre Twitter’ın 140 karakterle sınırlandırılmış olan mesaj atma engelini, üzerinde çalıştıkları yeni özellikle birlikte ortadan kaldıracağını iddia etti. Özellikle uzun uzun yazmayı seven kullanıcıların memnuniyetle karşıladıkları bu çalışmanın ayrıntılarıyla ilgili herhangi bir bilgi paylaşımında bulunulmadı. Yine haberde yer alan iddialara göre Twitter bu konudaki çalışmasını uygulama olarak kullanıcılarına sunacağı yönünde.

Daha Fazlası


1 13

Milyonlarca Twitter kullanıcısı, mesajlarını uzunca yazamadıkları için fotoğraf biçiminde yazmak istediklerini yazıp ancak o şekilde paylaşabiliyorlar. Bu yöntemle paylaşılan fotoğraflarda Twitter’da gereksiz biçimde yer kaplıyordu. Bu durumun farkında olan Twitter çalışanları ve Jack Dorsey (Twitter kurucularından) en kısa süre içinde bu sorunu ortadan kaldıracağı düşünülüyor.

Twitter Karakter Sınırlaması İçin Ne Gibi Çözümler Sunabilir?

Twitter’ın yıllardan beri sürdürdüğü bu geleneği kaldırıp kaldırmayacağını kestirmemiz zor. 140 karakter sınırlamasını tam olarak ortadan kaldırmasa da farklı alternatifler sunabilir. Örnek verecek olursak; tweet attığınız esnada kullanıcı etiketlediğinizde ya da hashtag yazdığınızda bu kelimeler 140’ın içinden düşülüyordu. Belki etiketlemeleri, hashtag kelimeleri ayrı tutarak yalnızca metin için 140 karakter özelliğini sunabilir. Konuyla ilgili olarak Twitter cephesinden şimdilik herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Eğer iddialar doğru ise kısa süre içinde gerekli açıklamaların yapılacağını düşünüyoruz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri