SOMA Oyunu Minimum Sistem Gereksinimleri

soma oyun

Daha Fazlası


1 58

Özellikle korku oyunu sevenler, bu haberimiz tam size göre. Amnesia gibi dünya çapında ses getirmeyi başaran oyunları piyasaya sunan Frictional Games’in bir başka oyunu SOMA, adından oldukça söz ettireceğe benziyor. Korku ve macera türünde bir oyun olarak karşımıza çıkan SOMA’nın hikayesi, okyanus derinliklerinde bir yerde geçiyor. Oyundaki sahneler PATHOS-II adındaki okyanus altında bulunan bir istasyonda geçiyor.

Uzun süre boyunca izolasyon altında olan istasyonun dünya ile hiçbir şekilde bağlantısı kalmamıştır. İstasyonda bulunan erzak stoku bitmek üzeredir ve radyo da ne yazık ki çalışmamaktadır. Tam bir kaos ortamının olduğu istasyonda karar verirken çok dikkat etmeniz gerekecek. Oyundaki temel amacınız ise meydana gelen bu kaosun nedenini bulmak ve bu durumu bir an evvel sonlandırmak. Bunun için yapmanız gereken ise istasyonda karantina altında bulunan bölümlerine girerek gizli dosyalara ulaşmanız gerekecek.

soma

SOMA’daki maceranız boyunca hayatta olan başka birileri var mı diye araştırmanız da gerekecek. Ancak karşılaşacağınız her insana güvenmemeniz gerekecek. Çünkü karşınıza hayatta kalmak için her şeyi yapabilecek türden insanlar da çıkabilir. Yine oyunda karşınıza kendini insan zanneden robotlar da çıkarak işinizi oldukça zorlaştıracak. Yine okyanusun derinliklerinde çeşitli yaratıklara karşı da mücadele etmeniz gerekebilir.

SOMA Oyunu İçin Gereken Minimum Sistem Gereksinimleri

  • 64 bit Windows 7 işletim sistemi
  • 4 GB’lık RAM
  • Intel Core İ3 ya da 2.4 GHz hıza sahip AMD A4 işlemci
  • 25 GB boş hafıza
  • Nvidia GeForce GT 240 ya da AMD Raedon HD 5570 ekran kartı

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri