Yeni Nexus Modelleri Ülkemizde Satışa Çıkacak Mı?

nexus

Google tarafından 29 Eylül tarihinde yapılacak olan etkinlikte tanıtılacak yeni Nexus modelleri yepyeni özelliklerle kullanıcılarının karşısına çıkacak. Nexus modellerde dev firmalarla ortaklaşa çalışan Google, özellikle LG tarafından geliştirilen Nexus 4 ve Nexus 5 modelleri ile tüm dünyada yankı uyandırmayı başarmıştı.

Daha sonrasında Motorola ile çalışan Google, Nexus 6 modeliyle beklentilerin uzağında kalarak hayal kırıklığı yaşatmıştı. Hatasından çabuk dönen Google, 29 Eylül’de tanıtacağı 5X modelinde LG ile, 6P modelinde ise Huawei ile çalışmayı tercih etti. Yeni modellerin en önemli özelliği ise Android’in yeni işletim sistemi Marshmallow, ilk kez bu modellerde kullanılacak.

 

LG Nexus 5X ve Huawei Nexus 6P Türkiye’de Satışa Sunulacak Mı?

Daha Fazlası


1 158

Her ne kadar bu soruyu sormak için çok erken olsa da pek çok kullanıcı, Google etkinliğini merakla bekliyor. Bu konuda resmi olarak herhangi bir açıklama yapılmamış olsa da firmalara yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre hem LG hem de Huawei yeni Nexus modellerini en kısa süre içinde ülkemizde satışa sunacak.

 

Yeni Nexus’ların Satış Fiyatı Ne Kadar Olacak?

LG tarafından geliştirilen Nexus 5X’in 5.2 inçlik ekranı, Snapdragon 808 işlemcisi ile en az 1.899 TL olması bekleniyor. (En kötü şartlarda LG G4’ten pahalı olması bekleniyor)

Huawei tarafından geliştirilen Nexus 6P ise 5.7 inçlik ekran, Snapdragon 810 işlemci ile birlikte geliyor. Fiyatıyla ilgili tahmin yapmak zor olsa da en kötü şartlarda bile Samsung Galaxy Note 5’ten pahalı olması beklenebilir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri