Lumia 950 XL Satış Fiyatı iPhone 6s’e Kafa Tutuyor

lumia

Dünyanın en önemli yazılım şirketlerinin başında gelen Microsoft, akıllı telefon sektöründe de önemli adımlar atmaya devam ediyor. Microsoft’un yakın zamanda piyasaya sunmaya hazırlandığı akıllı telefonu Lumia 950 XL, bir aksilik olmazsa Windows 10 Mobile işletim sistemi ile birlikte gelecek. Ayrıca telefondan beklentilerin oldukça yüksek olmasından dolayı fiyatının da Apple’ın yeni amiral gemisi modeli iPhone 6s’e yakın olacağı iddia edildi.

Daha Fazlası


1 158

Microsoft ve Nokia karışımı bir model olan Lumia, bugünlerde deyim yerindeyse kabuğuna çekilmiş durumda. Bunun en büyük sebebi ise halen gelişim aşamasında olan Windows 10 Mobile işletim sistemi. Yeni işletim sistemini hazır konuma getirdikten sonra akıllı telefon modellerini peş peşe satışa çıkarmak isteyen Microsoft yetkilileri, planlarını buna göre belirlemeye özen gösteriyorlar.

Lumia’nın yeni modelleri 950 ve 950 XL, Windows 10 Mobile’dan sonra satışa çıkacak. Ancak bugün itibariyle gün yüzüne çıkan bir ilan, yeni Lumia modellerinin satış fiyatları hakkında çeşitli bilgiler veriyor. Çıkan ilana göre Lumia 950, 650 Euro’dan, 950 XL ise 750 Euro’dan (yaklaşık 2.500 TL) satışa sunulacağı iddia edildi.

Fiyat açısından iPhone 6s ile yarışan Lumia 950 XL’ı bu kadar pahalı gösteren en büyük etken ise, telefonla beraber sunulan aksesuar paketi. Kablosuz şarj ve hoparlör gibi ürünlerin bulunduğu aksesuar paketinin değeri normal şartlarda 200 Euro civarında. Bakalım Lumia’nın yeni modelleri nasıl bir fiyat politikasıyla karşımıza çıkacak?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri