Telefon ve Tablet Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Günümüzde akıllı telefonlar insanlar için oldukça önem arz ediyor. Hayatımızın bir parçası haline gelen akıllı telefon ve tabletlerin temizliği de hem sağlık hem de cihazın kullanım ömrü için son derece önemlidir. Bugünkü yazımızda sizlere akıllı telefon ve tabletlerinizi temizlerken dikkat etmeniz gereken hususlardan bahsetmek istiyoruz.

Daha Fazlası


1 59

1- Kimyasal Maddeler Kullanmaktan Kaçının: Devamlı olarak dokunmalara maruz kalmasından dolayı çabucak kirlenen ve çoğu zaman parmak izi lekesi kalan ekran bölümüne hiçbir şekilde kimyasal temizlik malzemesi ile silmeyi düşünmeyin. Uzmanların yapmış olduğu açıklamalara göre kimyasal maddeler, telefonun duyarkatlarına zarar verdiğini belirtti. Kasa bölümüne ise devamlı sıvı deterjanlarla temizlemek telefonun yüzey boyasını zamanla gözle görülür biçimde solmasına neden oluyor. İçme suyu ya da saf su kullanarak temizlik yapmak en doğru çözümdür. Batarya bölümünde sıvı yardımıyla temizlikten sonra oluşabilecek kısa devre tehlikesine karşı  telefonu tamamen kurumadan açmayınız.

2- Telefonu Temizlerken Mikrofiber Bez Kullanmayı Tercih Edin: Telefon temizlerken rastgele bez ile silmek çok da akıllıca bir hareket değil. Normal kumaşlardaki sert bölümler telefonun çizilmesine neden olabilir. Bu durumda mutlaka mikrofiber bez kullanmayı tercih ediniz. Yumuşak ve tüy bırakmayan özelliğiyle hem telefonunuza zarar vermez hem de sıradan bezlere oranla daha etkili temizlik yapar. Özellikle ekranı temizlerken fazla baskı yapmamaya özen gösteri. Çünkü ekran kristal bir yüzeyden oluşmaktadır.

3- Bezle Ulaşılamayan Noktalar İçin İğne Kullanmayı Tercih Edin: Mikrofiber bez ile ulaşamadığınız zor noktalar için iğne kullanabilirsiniz. Kalın bir iğne ucuna mikrofiber bez parçasını sıkıca sardıktan sonra ulaşılması zor noktaları da temizleyebilirsiniz. Mikrofon ve hoparlör bölümünü temizlerken iğnenin ya da cımbızın ucunu fazla derine daldırmamaya özen gösteriniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri