Samsung Gear VR Satış Fiyatı Açıklandı

gear vr

Teknolojinin her alanında hızla büyümeye devam eden Samsung, akıllı telefon sektöründe olduğu kadar giyilebilir teknolojik ürünler alanında da gelişmeye devam ediyor. Samsung’un sanal gerçeklik gözlüğü olan Gear VR yenilenmiş özellikleriyle kullanıcılarıyla buluşuyor. Tasarım olarak şık bir görünüm kazanan gözlüğün satış fiyatları ise oldukça uygun diyebiliriz.

Günümüzde çeşitli firmalar sanal gerçeklik gözlükleri üretimine ağırlık vermiş durumda. Samsung ile Oculus’un işbirliği ile geliştirilen Gear VR, Oculus Connect 2 Konferansı’nda yenilenmiş görüntüsüyle kullanıcılarının beğenisine sunuldu.

Daha Fazlası


1 182

Los Angeles’ta düzenlenen konferansta görücüye çıkan Gear VR’nin tanıtımını Samsung Mobile Başkanı Peter Koo yaptı. Oculus işbirliği ile geliştirilen gözlük, yeni model Samsung telefonlarla uyum içinde çalışabiliyor. Bu modeller; Galaxy Note 5, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge+.

samsung gear vr

Gözlüğün yeni hali, bir önceki modeline oranla yüzde 22 daha hafif olması dikkatlerden kaçmazken, söylentilere göre oldukça rahat bir kullanıma sahip. Bunun dışında dokunmatik kontrol panelinin de yenilendiği belirtiliyor. Kullanıcıların dikkatini en çok çeken ise hiç şüphesiz fiyatları.

Bir önceki modeline göre daha da geliştirilen gözlüğün satış fiyatında ise 100 Dolarlık bir indirime gidilmiş. Buna göre Samsung Gear VR’nin satış fiyatı 99 Dolar. Kasım ayında raflardaki yerini alması beklenen gözlüğün ülkemize ne zaman geleceği konusunda şimdilik net bir bilgi bulunmuyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri