Android 6.0 Son Bilgiler

android marshmallow


Daha Fazlası


1 64

Teknolojinin her kategorisinde kendini geliştirmeye devam eden Google, akıllı telefon sektöründe emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. 29 Eylül tarihinde yapılacak etkinlikte tanıtılacak olan Nexus modelleri, Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi ile birlikte gelecek.

Etkinlikte tanıtılacak olan Android 6.0’nın resmi olarak ne zaman yayınlanacağı merakla beklenirken konuyla ilgili olarak Telus’tan açıklama geldi. Kanada’nın en büyük ikinci servis sağlayıcısı olan Telus, yayınlamış olduğu Android 6.0 Marshmallow güncellemesi için 5 Ekim tarihini gösterdi.

Yeni güncelleme, şirketin iki eski modeli LG Nexus 5 ve Motorola Nexus 6 için yayınlanacak. Telus’un vermiş olduğu tarih duruma göre değişkenlik gösterebilir ancak 5 Ekim tarihi oldukça mantıklı bir tarih. Aslına bakılacak olursa Google’ın Android 6.0 Marshmallow işletim sisteminin final sürümünün resmi tanıtımı 29 Eylül tarihinde yeni modeller LG Nexus 5X ve Huawei Nexus 6P ile yapılması bekleniyor. Durum böyle olunca Android’in yeni sürümü yeni model telefonlarla sunulacak.

Google’ın güncelleme takvimine bakacak olursak geçtiğimiz sene Eylül’ün 29’unda Android 5.0 güncellemesi tanıtılmış, sonrasında 15 Ekim’de ilk kez Nexus 6 için Android 5.0 güncellemesi yayınlanmıştı. Android Lollipop güncellemesi Nexus 5 modeli için yaklaşık bir ay sonra yayınlanmıştı.

Bu yıl bu sürecin geçen yıla oranla daha hızlı işlemesi bekleniyor. Ayrıca Android 6.0 Marshmallow, çeşitli iyileştirmeler ile birlikte gelmesi bekleniyor. Bu konudaki tüm ayrıntılar, 29 Eylül’de netlik kazanmış olacak. Konuyla ilgili gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri