Gmail’den İki Yeni Özellik

gmail

Teknolojinin her alanında zirveye oynayan Google, yapmış olduğu açıklamada kullanıcılarına Gmail ile ilgili yeni bilgiler verdi. Gmail’in resmi blogu aracılığıyla açıklamalarda bulunan yetkililer, bundan böyle Gmail kullanıcılarının gelen e-postaları bloklayabileceklerini açıkladı. Sri Harsha Somanchi (Gmail Ürün Müdürü) tarafından yapılan açıklamada, bir süredir faaliyette olan ‘Unsubscribe (abonelikten çıkma)’ butonu ve ‘Block’ butonu ile ilgili bilgiler verildi.

Daha Fazlası


1 182

Gmail’e getirilen yeni özellik sayesinde kullanıcılar, bundan böyle e-posta almak istemedikleri adresleri engelleyebilecekler. Engellenmiş olan adreslerden gelen e-postalar ise doğrudan Spam klasörüne yönlendirilecek. Eğer kullanıcı, bir müddet sonra e-mail adresi üzerindeki engeli kaldırmak isterse Ayarlar bölümüne girerek engelleme işlemini kaldırabilecek.

Gmail’e getirilen bir diğer yeni özellik ise abonelikten çıkma özelliği. Bir süredir test aşamasında olan özellik sayesinde abone olduğunuz bültenin web sitesine yönlendirilme veya hesabınızdaki ayarları değiştirme gibi zorunlu işlemlerden kurtarmayı hedefliyor. Şu an için yeni özellikler yalnızca Android ve web platformunda kullanılabiliyor. Yakın zamanda İOS platformu için de geleceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Uzun lafın kısası Gmail’e getirilen yeni özelliklerle birlikte; görmek istemediğiniz e-postaları, adresleri ya da kişileri rahatlıkla engelleyebileceksiniz. İsteğe göre de daha sonra engeli yine rahatlıkla kaldırabileceksiniz. Bilindiği gibi daha önceki dönemlerde engelleme işlemi yapabilmek için oldukça uğraşmak gerekiyordu. (E-posta adreslerine filtre ekleme vb) Bakalım Gmail’e getirilen bu yeni özellikler kullanıcılarda nasıl bir izlenim yaratacak, bekleyip göreceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri