İOS 9.0.1 Güncellemesi Yayınlandı

ios 9.0.1 güncelleme

Akıllı telefon sektörünün önemli firmalarından biri olan Apple, geçtiğimiz günlerde yeni işletim sistemi İOS 9’u kullanıcılarla buluşturmuştu. İOS 9, çok kısa süre içinde yüzde 50’lere dayanan bir indirme oranı yakalamış olsa da boy gösteren çeşitli sorunlar kullanıcıların tepkisine neden olmuştu.

Bunun üzerine gerekli çalışmalara derhal başlayan Apple, bugün itibariyle İOS 9.0.1 güncellemesini kullanıcılarla buluşturdu. iPhone, İpad ve iPod modellerinde görünen sorunları ortadan kaldırmak için yayınlanan yeni güncelleme ile görülen sorunlar ortadan kalkmışa benziyor.

İOS 9.0.1 İle Gelen Yenilikler

Daha Fazlası


1 182

Güncelleme ile gelen yeniliklerden bahsedecek olursak; güncelleme işlemi sonrasında yaşanan ayarlama tamamlayamama sorunu ortadan kaldırıldı. Alarm ve sayaçlarda görülen zaman zaman çalmama durumları da düzeltildi. Video durdurulduğunda bozuk görünen çerçeve düzenlendi. Profil yoluyla özel APN ayarına sahip kullanıcılarım hücresel veri kaybetmesine neden olan problem ortadan kaldırıldı.

İOS 9.0.1’den Yararlanacak Modeller

Yeni gelen güncellemeden yararlanacak modeller ise; iPhone 4s, 5, 5c, 5s, 6, 6 Plus, iPad Air, Air 2, iPad 2, 3, 4, iPad Mini, Mini 2, 3 ve iPod Touch 5 modelleri yararlanabilecek.

İOS 9.0.1 Güncellemesi Nasıl Yüklenir?

Güncellemeyi yüklemek için; Ayarlar – Genel – Yazılım Güncelleme adımlarını takip ederek yükleyebilirsiniz. Eğer güncellemeyi iTunes üzerinden yüklemek isterseniz cihazınızı PC’ye bağlayarak Güncellemeleri Denetle demeniz yeterlidir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri