Instagram’dan Yeni Rekor

instagram

Dünyanın önemli sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Instagram, bundan tam 5 yıl önce kullanıcılarla buluşmuştu. 5. yılını kutlamaya hazırlanan Instagram,bu süre zarfında tam 400 milyon kullanıcıya ulaşarak müthiş bir başarı elde etti. 400 milyon kullanıcının yaklaşık olarak yüzde 75’lik oranının Amerika dışında yaşadığı açıklandı.

Daha Fazlası


1 127

Instagram’a üye olan son 100 milyon kullanıcının yarısının Avrupa ve Asya kıtasından olması dikkat çekerken, diğer üyelerin çoğunluk olarak Brezilya, Endonezya ve Japonya’dan olduğu belirtildi. Instagram’da günlük ortalama 80 milyon yeni fotoğraf yükleniyor. Instagram’ın blog sayfasında yer alan yorumlara göre; kullanıcıların Instagram sayesinde muhteşem anları fotoğraflandırdıkları ve takipçileriyle paylaştığının altı çiziliyor.

Bilindiği gibi Instagram, bir diğer sosyal paylaşım platformu Facebook tarafından 1 Milyar Dolar gibi bir rakama satın alınmıştı. Instagram’da yapılan son düzenlemelerle birlikte bundan böyle reklam modellerinden de gelir elde etmeye başlayan Instagram’ın, Facebook için çok önemli bir satın alım gerçekleştirdiğine vurgu yapıldı.

Facebook’un şimdiye kadar ki en kârlı yatırımı olarak görülen Instagram, hızla büyümeye devam edecek gibi görünüyor. Instagram’daki bu büyüme hızı devam edecek olursa 2016 yılında 500 milyon kullanıcıya ulaşmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri