Instagram Kullanıcı Sayısı 400 Milyona Ulaştı

instagram kullanıcı sayısıInstagram bugün sabah saatlerinde resmi blogu üzerinden paylaşmış olduğu haberle beraber, Instagram Kullanıcı Sayısının 400 Milyona Ulaştığını duyurdu.

Beşinci yılını kutlamaya hazırlanan servisin hemen hemen 5 yıl bile geçmeden 400 milyon kullanıcıya yetişmesi çok büyük bir başarı örneği olmuş oldu.

Daha Fazlası


1 127

Instagram 400 milyon kullanıcının yüzde 75’inin Amerika haricinde yaşadığını ifade etti. Son 100 milyon üyenin yarısının Avrupa ve Asya kıtalarındaki ülkelerden geldiğini belirten Instagram, son 100 milyon üyede en fazlaca üye getiren ülkelerin Brezilya, Japonya ve Endonezya bulunduğunu beyan etti.

Günde 80 milyon fotoğrafın yüklendiği Instagram, gösterilen blog yazısında kullananların Instagram yardımıyla esin verici anlara tanıklık ettiklerini söyleyerek içinde Pamukkale travertenlerinin de bulunmuş olduğu bir takım misal paylaştı.

Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alınan Instagram, son olarak reklam modelleriyle gelir elde etmeye başlamıştı. Belkide Facebook’un bugüne kadar en başarıya ulaşmış satın alması olarak nitelendirilebilecek Instagram, bu süratli büyümesini sürdürebilecek benzer biçimde gözükmekte. Aralık ayının başlarında 300 milyon kullanıcı açıklayan Instagram’ın bu hızla büyürse 2016 ilk çeyrek yarım milyar insana yetişmesi olası gibi görünüyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri