Samsung Taksitle Telefon Mu Satacak?

samsung galaxy s6

Teknoloji dünyasının güçlü firmalarından Apple, piyasaya sunmuş olduğu cihazlarda genellikle yüksek fiyat politikası uyguluyor. Çoğu zaman eleştirilere maruz kalsa da paranın hakkını verdiği için milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başarıyor. Yüksek fiyat politikasına karşı çeşitli çözüm yolları üreten firma bunu ilk olarak Amerika’da hayata geçirmiş durumda.

Daha Fazlası


1 158

Yüksek fiyat politikasına karşı taksitli ödeme devrini başlatan Apple, ilk olarak Amerika’da olmak üzere aylık 30 Dolar gibi bir ücretle kullanıcılarına yeni modeli 6s’in satışını yapacak. Bu taksitlendirmeye girerken herhangi bir operatörle ya da başka kurumlarla muhatap olmanız gerekmiyor. Doğrudan Apple yetkilileri ile yapacağınız kontratla 6s sahibi olunabilecek. Eğer bu proje tutacak olursa diğer iPhone modelleri için de bu yöntemin hayata geçirilebileceği konuşuluyor.

Apple’ın bu fikri karşısında Amerika pazarında ciddi anlamda güç kaybedeceğinin farkında olan Samsung, Apple’ın fikrinden esinlenerek taksitli ödeme devrini başlatacağı iddia edildi. İddialara göre Samsung; Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge Plus, Galaxy Tab S2 ve Galaxy Note 5 modellerinde taksitli ödeme sistemine geçebilir. Tabi bu proje de ilk olarak Amerika sınırları içinde geçerli olacak.

Her iki firmanın da bu projeyi hayata geçirmesinden sonra olumlu yönde tepkiler gelirse ve proje tüm dünyaya yayılacak olursa özellikle ülkemizde Galaxy S6 ve iPhone satışları tavan yapabilir. Şimdilik sadece iddiadan ibaret olan bu düşüncelerin hayata geçip geçmeyeceğini zamanla göreceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri