Samsung Galaxy S7 İçin Bomba İddia

samsung galaxy s7

Akıllı telefon sektörünün önde gelen firmalarından Samsung, gelecek yılın ilk çeyreğinde yeni amiral gemisi telefonu tanıtmayı planlıyor. Galaxy S7 adını alması beklenen telefonla ilgili yeni iddialar gelmeye devam ediyor. Son iddialara göre Samsung, yeni modelinde magnezyum kasa kullanacağı iddia edildi.

 

Daha Fazlası


1 158

Bilindiği gibi Samsung, Galaxy Note 4, Galaxy S6 ve Galaxy Note 5 modellerinde metal kasa kullanmayı tercih etmişti. Ayrıca Glaxy Note 5 ve S6’da cam – alüminyum karışımı kullanarak değişik tasarımlar da sunmuştu. Galaxy S7 modelinde magnezyum kasa kullanılacak olursa bunun çeşitli avantajları da olacak. Bunlardan en önemlisi telefonun daha ince yapılmasına olanak sunulması diyebiliriz.

 

İnce olmasına rağmen alüminyumdan daha dayanaklı olan magnezyumun telefon fiyatlarına nasıl yansıyacağını kestirmek zor. Bunun dışında Galaxy S7’de Exynos işlemci yerine Snapdragon 820’nin kullanılacağı da bir başka iddia. Şunu açıkça söyleyebiliriz ki, Samsung Galaxy 7’den herkesin beklentisi çok büyük. Bakalım ilerleyen günlerde telefonla ilgili ne gibi iddialar ortaya atılmaya devam edecek?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri