Koalay.com, sigorta acentelerine rakip olmayı değil Pazarı büyütmeyi hedefliyor

kasko-sigortasi-koalay

 

Sigorta şirketlerinin sunduğu kasko ve trafik sigortası tekliflerini, poliçe tutarlarını ve poliçe kapsamlarını çok kısa bir süre içerisinde tarayarak karşılaştırıp bütçeye ve ihtiyaçlara en uygun teklifi sunan ve Türkiye’de Telesure Sigorta çatısı altında faaliyet gösteren Koalay.com, birincini yılını değerlendirdi.

Daha Fazlası


1 44

Telesure Sigorta ve Koalay.com ortaklarından Alper Ziyal şunları söyledi;

“Bizim amacımız Türkiye’de var olan acentelere rakip olmak değil, onların ulaşamadığı insanlara ulaşıp, pazarı büyütüp sigortacılığı tabana yaymak. Çünkü bizim kurduğumuz sistemde telefonla bile poliçe satın alınabiliyor. Bir yıl öncesine kadar bizden poliçe satın alanların tamamı, poliçenin aslını isterken, şu anda yüzde 65’i istiyor. Bu da marka olarak hem insanlara güven verdiğimizin hem de dijital sistemin Türk tüketicisi tarafından da benimsenmeye başlandığının bir göstergesidir.”

Karayolları Zorunlu Trafik Sigortası’nda 1 Haziran 2015 tarihinden yapılan değişiklik özellikle kaza yapmış sürücülerin poliçe fiyatlarında ciddi artışlar olabiliyor. Bu durumda çok sayıda sigorta şirketinden teklif alıp kıyaslamak önem kazanıyor. Farklı sigorta şirketlerinin tekliflerini müşterilerine sunan Koalay.com, zorunlu trafik sigortasında önemli oranlarda avantaj sağlayabiliyor.
Türkiye’nin yanı sıra Güney Afrika, İngiltere, Avustralya, Fransa, Hollanda ve Singapur’un da aralarında bulunduğu 8 ülkede faaliyet gösteren Telesure Sigorta, dünyada toplamda 7500’e yakın çalışana sahip ve 9 milyon müşteriye hizmet veriyor.

Koalay.com’dan kasko ve zorunlu trafik sigortası teklifi almak için https://www.koalay.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri