İOS 9’daki Sorun Nedir?

ios 9 apple

Akıllı telefon sektörünün önemli firmalarından biri olan Apple, geçtiğimiz haftalarda yapmış olduğu etkinlikte yeni model ürünlerinin yanı sıra yeni işletim sistemi İOS 9’un da tanıtımını yapmıştı. Birkaç gün önce kullanıcılarla buluşan İOS 9 için işler pek de yolunda gitmeyecek gibi görünüyor. Çünkü henüz birkaç gün önce yayınlanmasına rağmen şimdiden pek çok kullanıcı çeşitli sorunlarla karşılaşmaya başladıklarını iletti.

 

Daha Fazlası


1 182

İOS 9, iPhone 4s modelinden başlayarak iPad ve 5. Nesil iPod modelleri için yayınlanmıştı. Özellikle eski iPhone ve iPad modelleri için işler pek de yolunda gitmemiş gibi görünüyor. İnternet üzerinde yayın yapan Apple forum sitelerinde İOS 9 ile ilgili çeşitli yorumlar yapılıyor. Bunların en önemlileri; cihazların kendi kendine kapanması, performans düşüklüğü, uygulamaların çalışmaması gibi sorunları dile getirdiler.

 

Özellikle iPhone 5s ve 6 kullanıcılarının yoğun şekilde mesaj attığı forum sitelerinde sunulan çeşitli tavsiyeler de pek işe yaramışa benzemiyor. Kullanıcılardan cihazlarını yeniden başlatmaları ya da İOS 9’u yeniden kurmaları istense de bu çözüm yolu pek de tutmadı. Konuyla ilgili olarak Apple cephesinden şimdilik resmi bir açıklama gelmezken artarak devam eden tepkilere karşı ne yapacağı merakla bekleniyor. Yine kısa süre içinde yeni güncellemenin de gelebileceği konuşuluyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri