Evin İçine İnternet Nasıl Dağıtılır?

internet

Başkalarından kablosuz olarak çektiğiniz İnternet’i veya sadece belli bir yerde çeken WiFi bağlantısını evin içindeki diğer kullanıcılara da sağlamak için neler yapmamız gerekiyor bunlara değineceğim. Bu sorun çoğumuzu vuruyor aslında çünkü genelde İnternet bulma sorunu her zaman olur. Bunun için çözümlere başvururuz ama hepsi negatif sonuçlar verir. İşte sizler için bu önemli olayı aşabilmeniz adına güzel bir program tanıtacağım.

Öncelikle İnternet üzerinden Connectify Hotspot 2015 yazılımını indirmeniz gerekiyor. Bu yazılım lisanslı olduğu için deneme sürümünü kısa süre kullanabilirsiniz. Zaten genelde bu tür sorunlar kısa süreli olur ancak sürekli bir sorun yaşıyorsanız ya lisansı satın alacaksınız yada ücretsiz benzer bir program arayıp bulacaksınız. Her neyse programa gelirsek indirdikten sonra klasik Next adımları ile programı kuralım. Ardından açılan programın içinde önemli bir kaç kısım var bunları sırasıyla tanıtayım.

Daha Fazlası


1 59

Internet to Share: Bu bölümde paylaşımı sağlayacak olan ağı seçiyoruz. Yani seçimimizi yaparken WiFi bölümünü paylaşan olarak kullanacağız. Eğer ki İnternetinizi Wifi olarak kullanıyorsanız bu durumda sorun yaşayacaksınız çünkü bu dağıtım için iki adet WiFi aracınız olması gerekiyor. Bunu genellikle ekstra alınan WiFi router ile çözebilirsiniz.

Hotspot Name: Bu bölüme kullanıcı adı gireceksiniz yani İnternet Wifi adını belirtmelisiniz. Başında Connectify olacak şekilde.

Password: Bu bölüme de dağıtacağınız WiFi ağının şifresini girmelisiniz.

Her şeyi ayarladıktan sonra aşağıda bulunan Start Hotspot seçeneğini seçtiğimiz taktirde Wifi ağınız açılacaktır. Kısa sürede işleme geçen program ile beraber ücretsiz evde, iş yerinde İnternetinizi dağıtabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri