iPhone 6 Özellikleri

iPhone 6 Özellikleri

Apple, yeni nesil telefonları iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı tanıttı. Bu telefonlar hakkında iphone 6 fiyatı,  iphone 6 özellikleri gibi tüm bilgileri sizin için yazdık.

Evet sonunda beklediğimiz iPhone 6 ve iPhone 6 plus piyasa çıktı. Çok uzun bir süredir çıkmasını  beklediğimiz  iPhone 6 2 sürümüyle karışımızda. Bugün sizlere bu yazımızda  iPhone 6 özelliklerini anlatacağız. Uzun bir süredir beklediğimiz  iPhone bakalım beklediğimize deymiş mi?

Ekran

Öncelikle iPhone 6 adete mini bir sürüm olarak çıkmış gibi. Sebebi ise 4.7 inçlik bir ekrana sahip olmasıdır. Her ne kadar bu günün stadartların da küçük görülse de iPhone 6 kesinlikle küçük ama etkili sınıfına giriyor. Aynı zamanda Apple’nin söylemine göre 720p’den daha iyi ve kaliteli bir 720p çözünürlük sunuyor.

Tasarım

iPhone 6 tasarımı için fazla söze gerek yok. Gerçekten muhteşem bir tasarıma sahip diyebiliriz. Her ne kadar küçük ekran standart’ına sahip olsada tasarım için ekran boyutu da bir o kadar özen ile hazırlanmıştır. Aslında tasarım için sadece Sir Jonathan Ive desem bile yeterli olur. Ayrıca 4.7 inç olan modeli ele daha iyi oturduğu için Plus modelinden daha güvenli bir tutuş sunuyor.

Daha Fazlası


1 19

Kamera ve Video

iPhone 6’nın 8 megapiksellik iSight kamerası, bizlerin beklediği megapiksel sayısını karşılamıyor olsa da odaklama hızının artırılmış olması, renklerin flaşlı çekimde daha gerçekçi görüntülenmesi, fotoğrafçıların noise dediği kusurlarla daha iyi başa çıkan bir kamera üretilmiş.

Donanım ve Performans

iPhone 6 telefonlar Apple’ın a8 işlemcisi olan çift çekirdekli 1.4 GHZ hızıyla geliyor. Bunun yanında ise 1 GB RAM, 1800 mAh değerinde batarya ve 129 gr ağırlıkla tüm kullanıcılara sunuldu.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri