Samsung ile Huawei İşbirliği Yapıyor!

Samsung ile Huawei İşbirliği Yapıyor

 

Çin menşeli olan ünlü akıllı telefon üreticisi Huawei yeni üreteceği telefonu için Samsung ile iş birliğine girişti. Bu iş birliği sayesinde Samsung yeni Huawei telefonların ekranını üretmiş olacak. Çift kıvrıma sahip olacak bu telefon için Samsung ile anlaşma sağlandı bile.

Daha Fazlası


1 158

Kendi ülkesinde büyük bir pazara sahip olan Huawei kendini tüm dünyada önemli pozisyonlara getirmek istiyor. Bu yüzden Avrupa ve Kuzey Amerika kıt’alarında fark ortaya koymak isteyen Huawei henüz bilemediğimiz yeni işlere girişecek.

2016 senesinde satışa sunulacağı söylenen Quad HD Super AMOLED ekrana sahip yeni Huawei akıllı telefonun bu modelinin ekranını Samsung üretecek. Ayrıca ekranların hepsinde Samsung imzası bulunacak. Aynı zamanda Huawei telefonlar için ayda tam 3 milyon adet üretilecek. Bu rakam ise Huawei’nin önümüzdeki yıl yapacağı en büyük yatırım olacak görünüyor.

Samsung bir çok şirkete karşı ek üretimler için oldukça yardımcı bir şirket hiç bir şekilde rakiplerine karşı gardını almıyor. Aynı şekilde BlackBerry ile de önümüzdeki dönemde çalışmalar yapacak olan Samsung Huawei içinde Galaxy S6 Edge benzeri telefon üretilmesine yardımcı olacak.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri