Yandex Navigasyon’a Sesli Komut Desteği

Yandex Navigasyon'a Sesli Komut Desteği

Ülkemizde en çok kullanılan navigasyonlardan olan Yandex Navigasyon‘a sesli komut desteği geldi. Yandex Navigasyon sayesinde anlık olarak trafik durumunu görüntüleyebiliyoruz. Bu durum için ise elimizle çeşitli ayarları doldurmamız gerekiyordu. Fakat artık bu duruma gerek kalmadan sadece sesimizle komut vererek Yandex Navigasyon’u kullanabileceğiz.

Daha Fazlası


1 20

Güncellemeden önce ise Yandex Navigasyon’a girip arama kısmına gelerek gideceğiniz yeri söylemeniz gerekiyordu. Şimdi ise geliştirilen yepyeni sürümle beraber Yandex Navigasyon tamamen sesle kontrol edilebilir bir hale getirildi. Ülkemizde uzun zamandır büyük işler yürüten Yandex bir çok çalışmaya imza atmıştı. Bunların en başında gelenler ise Yandex Browser (Takım Destekli) ve Yandex Navigasyon olmuştu. Yandex’in ülkemiz içerisinde böyle güzel çalışmalara imza atması kullanıcıların her zaman ilgisini çekti. Bu sebepten ötürü Yandex Navigasyon özellikle İstanbul gibi trafiği kalabalık yerlerde çok fazla kullanılıyor.

Ayrıca diğer araç sürücülerini uyarmak amacıyla kaza ve yol çalışması gibi şeyleri de bildirebilir hale geldik. Çok basit bir şekilde Yandex, yol çalışması ekle diye sesli olarak demeniz halinde diğer araç kullanıcılarını uyarabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri