WiFi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

WiFi Şifresi Nasıl Değiştirilir

Kimi zaman şifremizi unutabiliyor veya başkalarının girmesinden şüphe edip değiştirme ihtiyacı hissediyoruz. Bu durumda yapılacak tek şey var oda modem arayüzüne ulaşarak kolay bir şekilde ayarları değiştirmektir. Bunun için temel standart 192.168.1.1 alanından panele ulaşmak olsa da modeme göre farklılıklar görülmektedir. Modeminizin giriş adresini ve kullanıcı bilgilerini öğrenmek için İnternet üzerinden modelinizi aratmanız yeterlidir. Bu bilgilere eriştikten sonra modem paneline girin. Ardından Ağ Ayarları (Network Setting) bölümden Kablosuz Ağ kısmına tıklayın. Burada Wifi bağlatımız ile ilgili kullanıcı ve şifre dahil tüm veriler bulunmaktadır.

Daha Fazlası


1 59

Genellikle 8-63 karakter arası şifre girmeniz istenir. Bu alan istediğiniz şekilde şifrenizi doldurup kaydet dedikten sonra artık şifreniz değişmiş demektir. Bu durumda o an bağlandığınız hat düşecektir. WiFi bağlantınızı sıfırlayıp tekrardan yeni şifrenizle giriş yapmanız halinde bağlantınız aktif olacaktır.

Ayrıca unuttuğunuz şifreleri hatırlamak için panelden ziyade daha kolay bir şekilde Windows içinde Denetim Masası > Ağ ve Paylaşım Merkezine gelip Wi – Fi bağlantınızın üzerine çift tıklayıp açın. Gelen bölümden Kablosuz Özellikleri > Güvenlik bölümüne gelin. Burada ****** şifrenin yazılı olduğu bölümün hemen altında yer alan Karakterleri göster işaretini seçin. Bu seçimi yaptıktan sonra karşınıza şifreniz gelecektir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri