Good Technology, BlackBerry Tarafından Satın Alındı

Good Technology, BlackBerry Tarafından Satın Alındı

Kanada markası olan ünlü telefon üreticisi BlackBerry geçtiğimiz günlerde Amerika tabanlı olan Good Technology isimli güvenlik şirketini büyük bir rakama satın aldı. Bu satın almanın da en ince noktası da Good Tech. firmasının kurumsal sektöre büyük hizmetler veriyor olmasıydı. Enterprise Mobile Management (Kurumsal Mobil Yönetimi) ismine sahip paketiyle ünlü olan şirket BlackBerry’nin ilgisini çekmiş olsa gerek ki böyle bir satın alma gerçekleşmiş. BlackBerry açısından bu paketin kurumsal bölgeye hizmet vermesi en büyük detaylardan biri.

Daha Fazlası


1 158

BlackBerry son teknolojinin içinde yer alamamış olsa bile şuan kurumsal aynı zamanda devlet kurumları tarafından en çok kullanılan marka olma rolünü koruyor. Bu satın alma ile mobil pazarda yine kurumsal açıdan cihazlarını güvence altına almak isteyen BlackBerry bir çok uygulamayı kendi ürünlerine entegre etmeyi amaçlıyor.

BlackBerry bu önemli güvenlik şirketi olan Good Tech. satın almak için 425 milyon dolar gibi büyük bir değer ödedi. Bu satın almadan önce ise BlackBerry hatırlarsanız Knox alanı ile büyük bir ortaklık yürütmüştü. Bu ortaklık ise Güney Kore’nin en iyi şirketlerinden olan Samsung ile olmuştu.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri