Facebook’un Video İzleme Alanı Yenilendi

Facebook'un Video İzleme Alanı Yenilendi

En büyük sosyal ağlardan biri olan Facebook geçtiğimiz günlerde video izleme özelliğini değiştirdiğini duyurdu. Bu yenilenin en büyük desteği ise video izlerken aynı zamanda ana sayfada gezebiliyor olmamızdır. Facebook, diğer bir çok ünlü websitesi gibi sürekli kendini yenileyen ve geliştiren bir platform çoğu zaman getirdikleri ile kullanıcılarını mutlu eden sosyal ağ devi bu seferde yine üyelerin işini kolaylaştıracak bir işe imza attı.

Sürekli olarak güncelleme yapan Facebook, mobil uygulamasında bir çok görsel değişikliğe ve aynı zamanda bir çok performans güçlendirmesine yön vermişti. Şimdide bu önemli özelliği kullanıcılarına açan Facebook, geçtiğimiz ay uygulamanın testlerini başarılı bir şekilde tamamlamıştı.

Daha Fazlası


1 127

Pop-up yani açılabilir pencereler sayesinde artık Facebook üzerinde hem video izlerken hem de ana sayfa üzerinde gezilebilir olacak. Bu özelliğin şuan sadece iOS sistemleri için açan Facebook önümüzde ki zamanda Android için de yayınlamayı planlıyor.

Videoyu açtığımızda açılabilir bir pencere haline geliyor ve sağ, sol, alt, üst şeklinde bir çok yere yerleştirebiliyoruz.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri